V košíku: 0ks / 0 €

Fila korčule

INLINE PRE DETI INLINE PRE DOSPELYCH

10 dôvodov pre in-line korčuľovanie

1 Chudnutie

Vďaka zvýšenému výdaju energie napomáha pri znižovaní telesnej hmotnosti a efektívne spaľuje tuky.

2 Zdravie

In-line korčuľovanie je silovo-vytrvalostná aktivita, ktorá priaznivo vplýva na posilnenie srdcovo cievneho a dýchacieho systému človeka, zníženie krvného tlaku a odbúranie stresového faktoru.

3 Posilňovanie

Pri korčuľovaní sa posilňuje a súčasne preťahuje svalstvo chrbtice. Posilňujú sa nohy a zároveň sa zaťažujú iné svalové skupiny ako pri behu.

4 Koordinácia

Rozvíja sa celková nervovo-svalová koordinácia.

5 Radosť z rýchlosti

In-line korčuľovanie uspokojuje milovníkov svižnej jazdy.

6 Rovnováha

Jazda na úzkych kolieskach dôkladne preverí a rozvinie rovnováhu.

7 Relax

Väčšinu in-line a cyklistických chodníkov nájdete v parkoch alebo lesoparkoch. Nadýchate sa čerstvého vzduchu, zrelaxujete a užijete si radosť z jazdy.

8 Formovanie postavy

Korčuľovaním si formujete štíhle, ale pritom pevné nohy.

9 Šetrenie kĺbov

Vzhľadom k obmedzenému rozsahu pohybu zapájate takmer všetky kĺby nôh, ale nie s maximálnou intenzitou ani v maximálnom rozsahu.

10 Ušetríte

Korčuľovať sa dá všade a zadarmo. Okrem počiatočnej investície do korčúľ a výbavy už potrebujete iba chuť a nadšenie. Dodatočne neplatíte žiadne poplatky a vstupenky. Je to jednorazová investícia, ktorá sa vždy oplatí.

OCHRANA KORČULIARA

Na korčuliach sa nemá zbytočne riskovať. Je dobré ovládať techniku brzdenia aj otáčania. Kto nepoužíva ochranné pomôcky, riskuje zlomeniny, odreniny, tržné rany. Aj keď nie je povinnosťou korčuliarov používať ochranné prvky, malo by byť v záujme každého chrániť svoje zdravie používaním prilby a chráničov. Okrem ochrany hlavy sú to chrániče na kolená, lakte či zápästia. Samozrejmosťou by mali byť najmä pre deti, či už idú na bicykel alebo korčule.

Ako si vybrať in-line helmu?

Bezpečnosť na in-line korčuliach v žiadnom prípade nepodceňujte. Keď si uvedomíme, aké nepríjemné je sa s niekým zraziť hoci aj pri obyčajnej chôdzi, je lepšie si radšej niečo také ako zrážku s iným korčuliarom alebo chodníkom radšej ani nepredstavovať. Stať sa to ale nanešťastie môže a každý korčuliar by na to mal byť čo najlepšie vybavený. Set chráničov a kvalitná in-linová helma by preto nemali chýbať v základnom vybavení žiadneho korčuliara.

Veľkosť

Veľkosť helmy na kolieskové korčule udáva obvod hlavy v centimetroch. Veľkosť obvodu hlavy býva spravidla doplnená symbolom S, M a L, ktorý určuje rozmedzie nastavenia obvodu hlavy.

Typ helmy

Pre časté výlety a intenzívny tréning sa hodí skôr ľahká a extra odvetrávaná helma. Naopak pre agresívny štýl jazdy sa bude hodiť helma uzatvorená, dostatočne pevná a kompaktná, ktorá korčuliara lepšie chráni pri častých pádoch.

Vnútorná výstelka

Pre jednoduchú údržbu a tým aj dlhšiu životnosť in-line helmy je lepšie, ak je vnútorná výstelka vyberateľná. Vyberateľné vnútro sa dá lepšie udržovať a v prípade potreby aj vyprať v práčke.

Šilt alebo štít

Hlavnou úlohou štítu je pomáhať chrániť oči pred rôznymi terénnymi prekážkami, ktoré korčuliara pri jazde môžu bežne stretnúť (vetvy stromov, cudzia nordic walking palička apod.)

Exisport © 2016. Obsah stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa.

webdesign © bart.sk